Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego

W kolejną rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia składają wszystkim Samorządowcom najlepsze życzenia.

Tomasz Mroczek poprowadzi mecz z Resovią

Sędzią głównym sobotniego meczu III ligi pomiędzy Resovią i JKS Jarosław będzie Tomasz Mroczek z Mielca. Mielecki arbiter prowadził w obecnym sezonie 9 spotkań naszej grupy III ligi, pokazując w nich 49 żółtych i 2 czerwone kartki. Od 2013 roku, od kiedy to JKS występuje w III lidze, sędziował naszej drużynie trzy mecze, w których [...]

Przerwać rzeszowską niemoc

Piłkarzy JKS czeka w sobotę kolejny ligowy pojedynek, a ich przeciwnikiem będzie znów zespół ze stolicy Podkarpacia. Tym razem czarno-niebiescy zmierzą się w Rzeszowie z tamtejszą Resovią. Po kompletnie nieudanym występie przeciwko rzeszowskiej Stali jarosławianie wciąż plasują się w ligowej tabeli na siódmej pozycji. JKS ma na swoim koncie 39 punktów i raczej już swej [...]

Dzień Patrona Miasta z koncertem zespołu NiemaGOtu

Zbliżają się obchody Dnia Patrona Miasta Jarosławia bł. o. Michała Czartoryskiego OP, które w tym roku przypadają w 240. rocznicę przybycia dominikanów do Jarosławia. To szczególne dla nas wydarzenie pozwalające przypomnieć niezwykłą postać księcia, żołnierza, wychowawcy, społecznika, dominikanina, jednego ze 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej. Z tej okazji 10 czerwca br.

Sportowy weekend w Jarosławiu

Gry i zabawy rekreacyjno-sportowe z okazji Dnia Dziecka oraz ligowe mecze piłki nożnej grup młodzieżowych, to główne wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu.

„Pierwsza pomoc - ratownicy są wśród nas”

Dzisiaj (26.05) zakończyła się pierwsza, teoretyczna część międzyszkolnego turnieju, organizowanego w ramach programu „Pierwsza pomoc - ratownicy są wśród nas". Trzynaście drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych pisało w sali narad Ratusza test sprawdzający wiedzę. Przed młodzieżą jeszcze część praktyczna zaplanowana podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka (28.05).

Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia

Pod takim hasłem Samorząd Województwa Podkarpackiego, Caritas kilku diecezji oraz Bank Żywności przy współpracy Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego podjęli inicjatywę, której celem jest zmniejszenie ilości odpadów spożywczych znajdujących się w odpadach komunalnych i przemysłowych. W ramach akcji wyznaczone punkty przyjmować będą produkty żywnościowe, nawet z bardzo krótkim okresem przydatności, oraz ziemiopłody.

„Świetlica marzeń" w PG nr 2

Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu zgłosiło swój projekt do V edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego „To dla mnie ważne", którego celem jest wsparcie dzieci w rozwoju, pomoc w edukacji oraz wzmacnianie ich pasji i talentów.

To już 70 lat

Była niedziela 25 maja 1947 roku. O godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie stadionu sportowego JKS przy ulicy Bandurskiego. Po oficjalnych powitaniach i przemówieniach ruszyła defilada sportowców wszystkich sekcji działających w klubie, a o godzinie 16.00 piłkarze rozegrali pierwszy mecz na nowo wybudowanym stadionie. Od tych wydarzeń mija dziś dokładnie 70 lat. Przez te [...]

Z radnymi o nowej galerii przy Piekarskiej

W poniedziałek, 22 maja br. przedstawiciele firmy CD LOCUM, inwestora budującego obiekt handlowo-usługowy przy ul. Piekarskiej: pełnomocnik Prezesa Daniel Widz oraz projektant dr inż. Marek Gachowski, zaprezentowali jarosławskim radnym, przedstawicielom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu oraz lokalnym mediom wizualizację galerii, która najprawdopodobniej będzie nosiła nazwę „Stara Ujeżdżalnia”.

3 czerwca na finał mierzymy Kilometry Dobra!

Jak zostać „Mistrzem Świata w Dobroci”? Wiedzą to wolontariusze oraz organizatorzy Jarosławskich Kilometrów Dobra. Podczas trzymiesięcznej kampanii zachęcają do wsparcia szczytnego celu – zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, sportowego i diagnostycznego, który ma służyć dzieciom i młodzieży z naszego miasta. Po wielu wydarzeniach, koncertach, turniejach, aukcjach przed nami finał układania Kilometrów Dobra”. 3 czerwca spotkajmy się na jarosławskim rynku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

IX Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

26 maja br. ruszają XXIII Sportowy Turnieju Miast i Gmin oraz Makroregionalny Sportowy Turniej Miast i Gmin. Największe imprezy sportu masowego w Polsce rozgrywane będą w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Wśród uczestników po raz kolejny znajduje się miasto Jarosław.

1 czerwca br. - posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Jarosławia

1 czerwca br. w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

Klucz do miasta w rękach studentów

Wczoraj jarosławscy studenci rozpoczęli juwenalia. Tradycyjnie kolorową i roześmianą paradą przeszli z kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej na rynek, gdzie z rąk zastępcy Dariusza Tracza odebrali symboliczny klucz do bram miasta.

„Czas na zdrowie” w SP nr 7

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica aktywnie przyłączyła się do kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE”. Wczoraj (23.05) na terenie placówki trzecioklasiści wszystkich szkół podstawowych mogli wspólnie spędzić czas, wziąć udział w zabawach i konkursach. Uczestnikom dopisała słoneczna pogoda, było radośnie i prozdrowotnie jak przystało na imprezę pod hasłem „ Czas na zdrowie”.

Utalentowane przedszkolaki na scenie MOK

Za nami VII Artystyczne Prezentacje Twórczości Przedszkolaków „J Ja Mam Talent". 20 maja br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały się dzieci z ośmiu przedszkoli. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Jarosławia, który ufundował również nagrody dla małych artystów.

Odeszła Stanisława Śledziejowska-Osiczko

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisławy Śledziejowskiej-Osiczko, jednej z ostatnich jarosławskich więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbruck, w którym doświadczyła okrutnych, pseudonaukowych eksperymentów medycznych. Miała 92 lata.

„Nowe kwalifikacje-szersze perspektywy”

Projekt „Nowe kwalifikacje-szersze perspektywy” skierowany jest do osób dorosłych o wykształceniu ukończonym na poziomie co najwyżej szkoły średniej, w tym niepełnosprawnych, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze woj. podkarpackiego zainteresowanych z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podniesieniem kwalifikacji zawodowych.

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu

Zaloguj się do Przystani św. Dominika!

Trwają zapisy do świetlicy środowiskowej „Przystań św. Dominika" działającej przy Parafii pw. NMP Królowej Polski. W tym miejscu dzieci w wieku 4-15 lat znajdą opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, możliwość zabawy i edukacji. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-18.00.

Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w minioną niedzielę (21.05) złożyli ślubowanie. W uroczystości na rzeszowskim rynku wziął udział minister obrony narodowej, a wśród zaproszonych gości obecni byli także burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch wraz z zastępcą Wiesławem Pirożkiem. W naszym mieście powstaje jeden z pięciu podkarpackich batalionów obrony terytorialnej, których głównym zadaniem będzie wspieranie zawodowej armii i pomoc lokalnym społecznościom podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

Turniej siatkówki miast partnerskich

19 i 20 maja br. w Vyskovie - naszym czeskim mieście partnerskim po raz kolejny został rozegrany Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej pracowników samorządowych. To cykliczna impreza sportowa, która jest też okazją dla samorządów do rozmów o pogłębianiu współpracy, czy też ofercie sportowej dla młodzieży. W przyszłym roku gospodarzem turnieju będzie Jarosław.

Zagrali charytatywnie dla Kilometrów Dobra

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej to kolejne, tym razem sportowe, wydarzenie zorganizowane w ramach kampanii Jarosławskie Kilometry Dobra. 21 maja br. na boisku sportowym Orlik przy ZS nr 5 do rywalizacji w szczytnym celu stanęli nauczycielie, policjanci, żołnierze oraz pracownicy huty szkła. Finał akcji coraz bliżej. 3 czerwca br. na jarosławskim rynku będziemy układać Obecnie jesteśmy na III miejscu z kwotą ponad 37 tys. zł.

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu

29 maja 2017 r. - XLVII sesja Rady Miasta Jarosławia

29 maja 2017 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia odbędzie się XLVII sesja Rady Miasta Jarosławia.

Derbowy sukces na zakończenie

W niedzielę ostatni swój ligowy mecz rozegrali juniorzy młodsi JKS. Drużyna trenera Michała Bloka pokonała w derbowym pojedynku przemyską Polonię 4:1. Do przerwy utrzymywał się jeszcze bezbramkowy remis, ale gdy na początku drugiej połowy z rzutu karnego prowadzenie dla gospodarzy zdobył Hubert Kołcz, jarosławianie poszli za ciosem i wkrótce posypały się kolejne gole. Dzięki tej [...]

Realizacja i opieka nad serwisem: openBIT - Drupal Experts - www.openbit.pl